Agenda
14.02.25
Haunted Folklore w/ L’Oriole (duo Clara Lévi - Stephane Clor) + D’incise + Farida Amadou
Muziek
L’Oriole : duo Clara Lévi - Stéphane Clor
L'Oriole mengt de kleuren van de snaren van de viool en de cello met een timbremechaniek die bestaat uit transducers die op geluidsobjecten zijn geplaatst. Het geluid van de akoestische instrumenten weerklinkt door een reeks materialen, waardoor nieuwe mogelijkheden voor kleuren en texturen ontstaan die voortkomen uit de resonantie van deze opgehangen lichamen. Luchtig en rauw, zweeft de muziek dan in lange contemplatieve vluchtbewegingen, om soms samen te klonteren in wolken van krijsende geluiden en ruwe materialen.
D’incise : Présente INCENDIES
Incendies is een stuk dat de schokken van een wereld op de drums zingt. Net zoals we gefascineerd naar een vuur kijken, met zijn schoonheid en vernietigende kracht tegelijk, kunnen we daar analoge signalen horen die zich verrijken met verzadigingen en de ruimte die binnen een stereofonie wordt gecreëerd. Of we kunnen mediteren over de CO2-uitstoot van dezelfde handeling.
Farida Amadou
Farida Amadou is een autodidactische muzikante die haar favoriete instrument, de bas, met een ontwapenende nederigheid benadert. Ze heeft gespeeld in de Liège noise-punkband Cocaine Piss, het improvisatiecollectief OKGB, en heeft samengewerkt met grootheden zoals de Britse percussionist Steve Noble, Thurston Moore van Sonic Youth en de legende van de free jazz, Peter Brötzmann. Ze weet de gebruikelijke esthetische valkuilen te vermijden. In plaats van te proberen zich aan te passen aan een improvisatiestijl of het snelle vingerwerk te beheersen dat je op de meeste solo-basalbums zou verwachten, richt Amadou zich op de latente kracht van het instrument.
Farida zal haar nieuwe soloalbum "When it Rains it Pours", dat in september 2024 is uitgekomen op het Duitse label Week-End, presenteren.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
10€
Doors: 19:30
Start: 20:00
+ Bar Resto > 22:00 (Keuken > 21:00)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Haunted Folklore is geprogrammeerd door Mona
Mona (aka Mona Briko) is sinds 2012 een reizende organisator en programmeur in Brussel, gespecialiseerd in experimentele muziek. Ze komt uit de zogenaamde Occupation, en met een stel altijd gespannen sleutels transit ze door alternatieve locaties, met radicale en compromisloze line-up voorstellen. Ze is ook actief voor Dolores Sound System en het label Third Type Tapes.